Hei, kuinka voimme auttaa?

CANDY MIC 201 EX

4.5 (4)
Lisätiedot:
Kapasiteetti: 20 l
Grilli: Kyllä
Teho: 800 W
Tuotekoodi: 1079113

Loppuunmyyty

Ilmoitamme kun tuote on jälleen tilattavissa

Samankaltaisia tuotteita


Laajennettu tuotekuvaus: CANDY MIC 201 EX

Tuotteen kuvaus: CANDY MIC 201 EX

Tämä CANDY MIC 201 EX -grillimikroaaltouuni, jonka tilavuus on 20 litraa ja teho 800 W, on ihanteellinen päivittäiseen käyttöön. Siinä on 8 automaattista kypsennystoimintoa ja 5 tehotasoa. Sen ruostumattomasta teräksestä valmistettu muotoilu tuo modernia ilmettä keittiöösi.

CE-merkintä on tuotteen valmistajan vakuutus siitä, että tuote on sitä koskevien Euroopan komission direktiivien vaatimusten mukainen.

Candy

Candy Group on Fumgall-perheelle kuuluva yksityinen yritys, joka on Euroopan johtava kodinkoneiden valmistaja, jonka tuotevalikoimaan kuuluvat: pesukoneet, astianpesukoneet, kuivaavat pesukoneet, kuivausrummut, jääkaapit, integroidut ja vapaasti seisovat liedet ja uunit.
Vuonna 1945 Candy valmisti ensimmäisen italialaisen pesukoneen, ja 1950-luvun lopulla hän keksi modernin edestä täytettävän pesukoneen, josta on tullut synonyymi pyykinpesulle Italiassa. Nykyään Candy on kansainvälinen brändi, joka tarjoaa laajan valikoiman toiminnallisia laitteita huipputekniikalla ja italialaisella muotoilulla. Missio ei ole muuttunut vuosien saatossa: vastata kuluttajien tarpeisiin tarjoamalla heille innovatiivisia, mutta helppokäyttöisiä ja edullisia tuotteita.
Uusien teknologioiden ansiosta Candy Group on pystynyt saavuttamaan kaksi tavoitetta: kuluttajien tyytyväisyys ja ympäristönsuojelu. Tuotantoprosessi on järjestetty päästöjen vähentämiseksi ja eri maiden lakien mukaisesti. Ympäristönäkökulmalla pyritään myös vähentämään Candyn kodinkoneiden energiankulutusta.
Löydä tarpeitasi vastaavat Candy-laitteet helpottamaan arkeasi: pesukoneet, kuivausrummut, jääkaapit, uunit ja paljon muuta. 

CANDY MIC 201 EX Candy

Verkkokaupassa käytetyt tuotekuvat ovat havainnollistavia ja voivat poiketa tuotteesta.

Yleiset tuotetiedot: CANDY MIC 201 EX

Tuotekoodi: 1079113
Kategoria: Mikroaaltouunit
Valmistajan koodi: MIC201EX
Pakkausten määrä: 1 kpl
Pakkauksen koko ja paino (1): 0,43 x 0,43 x 0,54 m, 10 kg
Myyjän kotimaa: Suomi
Tuotemerkki: CANDY
Väri: Harmaa
Kokoonpano: Sisäänrakennettu
Korkeus: 38.2 cm
Leveys: 59.5 cm
Syvyys: 32 cm
Paino: 14 kg
Hallinto: Elektroninen, Mekaaninen
Ajastin: On
Grilliteho: 1000 W
Tehotasot: 5
Sulatus: Ei
Äänisignaali: Kyllä
Sisäpuolen pinnoite: Emali
Konvektio: Ei
Kapasiteetti: 20 l
Grilli: Kyllä
Teho: 800 W
Kaikki tämän merkin tuotteet: Kaikki Candy tuotteet
Valmistaja: Candy Hoover Group S.r.l.; Via Privata Eden Fumagalli, 20861 Brugherio (MB), Italija; [email protected]

Tuotteiden kuvat ovat havainnollistavia. Tuotekuvauksen videolinkit ovat vain tiedoksi, joten niiden sisältämät tiedot voivat poiketa itse tuotteesta. Alkuperäisten tuotteiden värit, huomautukset, parametrit, mitat, koot, ominaisuudet ja/tai muut ominaisuudet voivat poiketa niiden todellisesta ulkonäöstä, joten katso tuotetiedot tuotekuvauksista.

Muita kiinnostavia tuotteita

Arviot ja arvostelut (4)

CANDY MIC 201 EX
4.5

(4 asiakasarviota)

5 tähteä
(2)
4 tähteä
(2)
3 tähteä
(0)
2 tähteä
(0)
1 tähti
(0)

100%

asiakkaista suosittelee tätä tuotetta

Arvostele tämä tuote

Lisätiedot ja säännöt

Tätä tuotetta voivat arvioida vain Hobbyhall.fi rekisteröityneet asiakkaat.

Kirjoita arvostelu
Asiakkaiden lataamat kuvat
J. J.
20.10.2026

Myyjä: Hobbyhall.fi

Erittäin tyytyväinen! Suosittelen!

Ilse T.
21.05.2024

Entisessä mikroaaltouunissa lakkasi lamppu toimimasta, niin katselimme sitten sopivaa mikroaaltouunia tilalle. Tämä Candy vaikutti olevan sopivin. Grillitoimintoa en ole vielä kokeillut, mutta muuten on hyvä käyttää ja tarpeeksi yksinkertainen varsinkin pikatoiminto on helppo. Kiinnitys kaapistoon oli nopeaa.

Päivi H.
20.02.2023

Myyjä: Hobbyhall.fi

Hyvä Mikrouuni. Samanlainen edellinen kesti 12 vuotta.Olin tyytyväinen. Valitettavasti nyt on pintavikoja kuljetuksesta.

Mika K.
09.12.2022

Myyjä: Hobbyhall.fi

Hyvä ja edullinen perusmikro, jota osaa käyttää ilman käyttöohjettakin. Yksi harvoista markkinoilla olevista malleista, joka sopii "vanhan mitoituksen" mukaiseen yläkaappiin, jossa on varattu paikka mikrolle. Yläkaapin syvyys 31,5cm, mikro tarvitsee 32cm. Kaapin takalevyn irroittamalla mikron saa juuri ja juuri mahtumaan. Leveys- ja korkeussuunnassa mitat sopivat täydellisesti.


Suosittelemme ostamaan yhdessä CANDY MIC 201 EX kanssa


Parhaat tuotteet myyjältä Hobbyhall.fi